پرش به

به انجمن طلبه ی پاسخگو خوش آمدید
امکان ارسال سوال بدون عضویت هم امکان پذیر می باشد اما با عضویت در این انجمن گفتگوی دینی از امکانات کامل این سایت بهره مند شوید ؛ در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید ، با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور وارد شوید.
ورود ثبت نام

مشاوره تحصیلی

- - - - -

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
3 پاسخ برای این موضوع
مهمان_سید محمد حسینی_*
  • مهمان

استاد گرامی حجت الاسلام والمسلمین همدانی(زید عزه)
سلام علیکم.
اینجانب سید محمد حسینی از طلاب حوزه علمیه هستم. یکی از برادران را در مقطع سیکل حوزه علمیه قم ثبت نام کرده ام. ایشان فعلا در مدرسه علمیه حسنیه , نیروگاه , توحید 3 , تشکیل پرونده داده اند.
مدیر مدرسه نظرشان این هست که طلاب مقطع سیکل اقامت زیادشان در حجره های مدرسه مصلحت ندارد. لذا در هفته دو شب بیشتر در حجره نمانند.
برادر ما ثبت نامی مقطع سیکل هستند , ولی سال اول دبیرستان را هم خوانده اند.
در مقام مشورت بزرگواری فرمایید به پرسشهای ذیل پاسخ فرمایید.
1 ) ادامه تحصیل ایشان در مقطع دبیرستان , ضمن تحصیل پایه اول حوزه , آیا ممکن هست؟ و آیا مصلحت دارد؟
2 ) ایشان میگوید میخواهم مدرسه ای بروم که تمام هفته حجره باشم. بنده عرض کردم شما یک ترم همین جا بمانید , بعد انتقالی بگیرید. و مدرسه مطلوب خود بروید. اگر 31 مرداد ماه درخواست تعویض مدرسه بدهد , آیا قبول خواهند کرد؟
لطفا نظر خود را درباره این دو سوال ایمیل فرمایید.با تشکر
و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

• مدیر کل سایت
  • 819 ارسال
  • مدیر کل سایت
  • مدت زمان آنلاین بودن: 3d 6h 39m 25s

با سلام و عرض ادب خدمت آقا سید

خب بر فرض ثبت نام کرد حالا غیر اون دو شب رو کجا میخواند برند؟

برای ادامه تحصیل مقطع دیپلم هم زوده و فعلا مقدمات رو خوب بخونند بعد خواستند ادامه بدند.

مدرسه هم بهتره از ابتدا یک جا باشند و بعد از یه ترم عوض کردن مدرسه اصلا به صلاح نیست.

موفق باشید

الهى، ما هر چه كنيم كم است و تو هر چه دهى بسيار( يَا مَن يُعطِی الكَثِيرَ بِالقَلِيل).

الهی، وای بر من اگر دانشم رهزنم شود و کتابم حجابم .

( اللهم عجل لولیک الفرج )

• کاربر عادی
  • 2 ارسال
  • دوست جدید
  • مدت زمان آنلاین بودن: 13m 49s
باسلام وخسته نباشی خدمت شما...من فوق دیپلم رشته حسابداری دارم آیامیشه وارد حوزه شد ؟اگه میشه راهنمایی کنید ...خدااجرتون بده ،رستمی پورهستم

• همکار علمی
  • 511 ارسال
  • دانشجوی دکترای تخصصی
  • مدت زمان آنلاین بودن: 3d 8h 37m 37s

به نام خدا

با سلام و ادب و تشکر از سوالتان.

بلی حتما با رشته حسابداری ،شما می توانید در حوزه علمیه سفیران هدایت یا بلند مدت، بسته به داشتن شرایط سنی و غیره ثبت نام نمایید.

حوزه مذکور اواخر سال (بهمن یا اسفند ماه )از طریق رسانه های گروهی اطلاع رسانی میکند؛ که میتوانید پس از دریافت دفترچه و احراز شرایط لازم برای ثبت نام به

صورت رسمی در این حوزه تحصیلات حوزوی را آغاز نمایید.

و در ضمن از سایت ذیل ثبت نام در اواخر سال انجام می گیرد:

برای مشاهده این بخش لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا اگر عضو نیستید از این قسمت عضو سایت شوید

برادر بزرگوار، خداوند متعال ان شا الله در هر راهی که گام برمیدارید و انتخاب میکنید شما را به مسیر اهل بیت علیه السلام رهنمون کند.

انتخاب مسیر تحصیل در حوزه و  افتخار سربازی امام زمان علیه السلام به نظرم یکی از ارزش های بسیار بزرگ بحساب می آید و بی شک برای انسان سعادت دنیا و اخرت را به ارمغان خواهد آرود.

موفق باشید... 

ویرایش شده توسط نسیم رحمت ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۱:۴۳ قبل از ظهر.

babolgif-3.gif

اسلام پیروز است...