پرش به

به انجمن طلبه ی پاسخگو خوش آمدید
امکان ارسال سوال بدون عضویت هم امکان پذیر می باشد اما با عضویت در این انجمن گفتگوی دینی از امکانات کامل این سایت بهره مند شوید ؛ در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید ، با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور وارد شوید.
ورود ثبت نام

ازدواج دوم

- - - - -

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
5 پاسخ برای این موضوع
مهمان_فاطمه_*
  • مهمان

سلام
من دختری مذهبی هستم و خونواده ی ایده آلی دارم و خودم عضو بنیاد نخبگان و ارشد حقوق میخونم و حتی وکالت هم قبول شدم حدود سه سال پیش ازدواج کردم ولی متاسفانه بعد ازدواج متوجه شدم همسرم فقط برای ثروت خانواده ام سمت من آمده و کلاهبردارو شیاد است و از طرفی دخترباز حرفه ای حدود یک ماه است حکم طلاقم صادر شده ولی تا قطعیت حکم به گفته وکیلم ۶ماه تا ١سال طول میکشد دو ماهی است با پسر مذهبی ای آشنا شدم که تحصیلکرده و زیبا و از نظر وضع مالی هم کفو هستیم ایشون هر روز به من میگوید قصدش با من ازدواج است و مدام پیگیر وضعیت قطعی شدن طلاق من است ایشون ٢٨ ساله هستن و من ٢۴ ساله از طرفی اگرچه در ابتدای آشنایی من مسیله ام را نگفتم و وقتی ایشون مطلع شد بسیار عصبانی شد ومرا سرزنش کرد ولی بعد که من خواستم تا جدایی قطعی ام رابطه ای با هم نداشته باشیم قبول نکرد و گفت برای اینکه من مطمین بشوم که تو را دارم و بتوانم علی رغم اصرار مادرم جایی به خواستگاری نروم رابطه ات را با من قطع نکن با دیدار حضوری نداریم چون من تهران هستم و او شهرستان ولی معمولا تماس میگیرد و حتی از سرد یا گرم مزاجی جنسی من میپرسد و بسیار جزیی و ریز مسایل جنسی و زناشویی را و خصوصیات مرا در این موضوعات کنکاش میکند برای اثبات عشقش به من حتی میگوید به تهران می آید و حاضر است برایم حلقه بخرد و حرفش این است که روز بعد اتمام عده به خواستگاری ام می آید از سویی تا جایی که من شناختم فرد بدی بنظر نمی آید ولی خیلی با من صمیمی و نزدیک شده حتی مرا همسر خود میداند چون من اگر بخواهم ازدواج کنم دیگر نمیتوانم اشتباه کنم ازتون میخوام راهنماییم کنید البته وقتی تقاضای کات کردن روابطو خواستم طرفم بسیار ناراحت شد وگفت این نشانه ی اینست که تو مرا نمیخواهی و وقتی خواستم روابط سنگین و رسمی باشد گفت من ٢٨ سالمه و به با تو بودن نیاز دارم ممنون میشم راهنماییم کنید

ویرایش شده توسط همراز پرواز ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۵:۴۹ بعد از ظهر.

• کارشناس مشاوره
  • 118 ارسال
  • کارشناس مشاور
  • مدت زمان آنلاین بودن: 1d 4h 59m 52s

با سلام و ادب:

خواهر گرامی با توجه به مواردی که ذکر کردید ، نکاتی را اجمالا عرض می کنیم :

همانطور که خودتان اشاره کردید با توجه به سابقه ازدواج ناموفقی که داشته اید باید دقت بیشتری در این امر داشته باشید و خصوصا در شرایط روحی دوران طلاق که گاهی نیاز به یک هم صحبت برای درد دل و مانند آن زمینه ارتباط را فراهم میکند ، خود را به هیچ وجه در معرض چنین مواردی قرار ندهید.

اما در مورد شخصی که ذکر کردید :

اولا:

توجه داشته باشید با توجه به اینکه تا زمانی که طلاق رسما جاری نشده شما شرعا زن شوهر دار محسوب می شوید و خواستگاری و ارتباط در این دوران جایز نیست ، چنین ارتباطی از لحاظ شرعی صحیح نیست.

ثانیا :

نظر به اینکه هیچ تعهدی از طرف ایشان بر ادامه دادن رابطه و ختم به ازدواج نیست و ممکن است در اثر احساسات و محبت زودگذر چنین برخوردی داشته و حتی جدای از این بعدا در مقام عمل با مخالفت جدی خانواده طرف مقابل روبه رو شوید و مسلما ضربه ای دیگر متحمل شوید، به هیچ وجه خود را در معرض وابسته شدن و ایجاد محبت قرار ندهید.

ممکن است ترس از دست دادن ایشان بخاطر محسنات ظاهری که می بینید ، ایجاد وسوسه برای ارتباط کند ولی دقت داشته باشید که در اینکونه روابط ، احتمال به هم خوردن و ایجاد مشکلات عدیده دیگر بسیار بیشتر است.

ثالثا :

در فرض اینکه واقعا ایشان مورد مناسبی برای ازدواج شما باشد ( که تشخیص این امر خود بحثی جداگانه است) ، باید از الان متعهد به رعایت مقتضیات و شرایط ازدواج با شما باشد که از ابتدائیات آن قطع ارتباط و صبر تا به نتیجه رسیدن مسائل ازدواج قبلی شماست.

رابعا :

به هیچ وجه نگران ناراحت شدن ایشان و حتی تهدیدات احتمالی نباشید و به طور جدی از پاسخ به سوالات نامربوط مانند مسائل جنسی خودداری کنید. ( که البته اینگونه سوالات می تواند  زنگ خطری برای هوس آلود بودن و گذارا بودن این رابطه باشد.)

امیدوارم زندگی شاد و همراه با سعادت داشته باشید.

:015:   همیشه موفق باشید :015:

ویرایش شده توسط همراز پرواز ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۵:۵۰ بعد از ظهر.

:015: اَلّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ عَجِّل فَرَجَهُم :015:

• کاربر عادی
  • 1 ارسال
  • دوست جدید
  • مدت زمان آنلاین بودن: 2m 1s

واقعا با جواب های شما موافقم امیدوارم این خواهر گلم تصمیم درست رو بگیره

• کاربر عادی
  • 4 ارسال
  • دوست جدید
  • مدت زمان آنلاین بودن: 44m 10s
جوابتون عالی بود در ضمن اگر نیت این آقا و امسال ایشان خیر باشد البته ببخشید خیلی صریح میگم و شما رو برای خودتون دوست داره و عاشقتون هست و نه برای هوا و هوس پس چه لزومی داره که از مسائل جنسی صحبت کنه؟ و این توضیحات و اشارتی در مورد پسره گفتید بازم عذر میخوام ببخشید سو تفاهم نشه پسره فقط یک هوس باز بیش نیست که لذت گفتاری و از شما سو استفاده میکنه و اگر هم بتونه موفق شه با شما ازدواج کنه با ایشان زندگی موفق و سالمی ندارید با عرض پوزش بازم شرمنده خانم محترم
قبل از ازدواج چیزی که قیمیا گفتن باید به سالم بودن خانوادش اهمیت بسیاری و اصل و نسب دار بودنش همچنین اهمیت داد.و در کل ارزش شما بیش از این میباشد آلوده حرفهای اون نباش

• کاربر عادی
  • 23 ارسال
  • دوست جدید
  • مدت زمان آنلاین بودن: 2h 4m 24s
واقعا دیگه پاک وناپاک دادن از هم خیلی سخت شده.خدا کمکت کنه خواهر خوبم.

• کاربر عادی
  • 3 ارسال
  • دوست جدید
  • مدت زمان آنلاین بودن: 31m 4s

سلام . پاسخ مناسبی بهش دادین .

امیدوارم  خواهر خوبمون بهترین تصمیم رو بگیرد و خوشبخت و عاقبت بخیر شود